от 12.00 часа

"Ливърпул" разби "Байерн" в Мюнхен

"Ливърпул" постигна изненадваща победа с 3:0 срещу "Байерн" в турнира "Ауди Къп", който се провежда в Мюнхен. Англичаните поведоха срещу германския шампион още в седмата минута на срещата на "Алианц Арена". Роберто Фирмино отне топката в центъра на терена и подаде към Садио Мане, който с техничен удар преодоля вратаря Свен Улрайх.

Малко след това Мохамед Салах пропусна да удвои аванса за Ливърпул. В 34-ата минута Салах се разписа с глава отблизо при добавка за 2:0, след като Улрайх отби удар на Алберто Морено.

След почивката баварците не успяха да достигнат до попадение, а седем минути преди края на двубоя Даниъл Стъридж с техничен удар фиксира крайното 3:0. На финала в турнира по-късно днес Ливърпул ще играе срещу Атлетико (Мадрид), който спечели с 2:1 срещу Наполи. В мача за третото място Байерн ще се изправи срещу италианците.