от 12.00 часа

„Лудогорец“ загуби с 0:2 в Израел

Снимка: Спортал

Отборът на „Лудогорец“ загуби с 0:2 като гост на израелския „Апоел“ (Беер Шева) в първия си мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. Головете реализираха Антони Нвакеме в 19-ата минута и Микаел Охана в 79-ата. Този резултат прави задачата на „Лудогорец“ на реванша в Разград след седмица много трудна.

Ключови фактори за загубата се оказаха слабата игра на гостите в защита, а и в нападение липсваше ефективност у играчите на „Лудогорец“.

Георги Дерменджиев, треньор на „Лудогорец“: Можем да съжаляваме, че не вкарахме голове, но футболът е игра точно на голове. Това не беше лош мач за „Лудогорец“, но когато ти вкарат гол в такъв турнирен мач, играта става различна. Има още 90 минути, не сме се предали, но ще трябва да направим мач, от който ние да излезем победители. Мисля, че шансовете все още са 50:50. Напрежението не е малко, винаги може някой да сбърка. Бяхме готови днес да играем, но допуснахме леки голове. Те имат отлични играчи в атака и трябва да бъдем много внимателни на реванша.

Светослав Дяков, капитан на „Лудогорец“: Равностоен мач, но съперникът успя да реалзира положенията си, а ние не. Днес не ни покри късметът, но това е част от играта. Резултатът е много труден за нас, но ние ще се борим и на реванша. „Апоел“ е много добър отбор, но мисля, че можем да ги преодолеем. На реванша ще търсим головете, ще се опитаме да създаваме положения.