от 12.00 часа

„Ювентус“ спечели Купата на Италия

„Ювентус“ спечели първата от заплануваните три купи този сезон, след като триумфира в турнира за Купата на Италия. Тимът от Торино победи с 2:0 „Лацио“ на финала в Рим.

„Старата госпожа“ реши всичко още преди  почивката, когато вкара и двата гола. Даниел Алвеш изведе торинци напред в резултата в 12-ата минута, а в 25-ата Леонардо Бонучи вкара за 2:0.

С успеха „Ювентус“ спечели турнира за 12-и рекорден път и стана първият отбор, триумфирал в три поредни издния на надпреварата.

„Ювентус“ може да направи дубъл този уикенд, когато посреща „Кротоне“ на Александър Тонев. Победа ще бъде достатъчна за титлата на Италия. Освен това тимът на Масимилиано Алегри ще играе финал срещу „Реал“ (Мадрид) в Шампионската лига.