от 21.00 часа

Люис Хамилтън тръгва първи в Испания

Люис Хамилтън спечели квалификацията в Испания

Люис Хамилтън ще стартира от първа позиция в състезанието от Формула 1 за Голямата награда на Испания утре.

В квалификацията за място британецът проведе оспорвана битка със Себастиан Фетел от „Ферери“ и съотборника си в „Мерцедес“ - Валтери Ботас.

Това е 64-ти полпозишън в кариерата на Хамилтън, който вече има само един по-малко от легендарния Аиртон Сена.

Хамилтън завъртя най-добрата обиколка в рамките на 1:19.149 минути, а Ботас, който спечели първата си победа във Формула 1 преди две седмици, остана трети.

По-реалната заплаха за британеца обаче беше Фетел, който загуби битката за първото място с 0.051 секунди.

Кими Райконен пък остана четвърти с втория болид на „Ферари“.

Холандският тийнейджър Макс Ферстапен, който стана най-младият победител в историята на Формула 1 именно в Барселона преди година след сблъсък между Хамилтън и Нико Розберг, финишира пети, а до него ще тръгне съотборникът му в „Ред Бул“ – Даниел Рикардо.