от 18.00 часа

"Манчестър Юнайтед" трепери за 1:1 със "Селта", но е на финал в "Лига Европа"

"Манчестър Юнайтед"
Снимка: БГНЕС

Отборът на "Манчестър Юнайтед" елиминира "Селта" и е на финал във футболния турнир "Лига Европа". „Червените дяволи“ спечелиха визитата си в Испания с 1:0 в първия полуфинал и си осигуриха комфортен аванс преди реванша на „Олд Трафорд“. Пред собствена публика обаче момчетата на мениджъра Жозе Моуриньо се измъчиха доста, преди да стигнат до заветното 1:1.

Противно на очакванията гостите започнаха по-агресивно и можеха да поведат още в 4-ата минута. Яго Аспас задържа отдясно, финтира Блинд и стреля, Ромеро обаче успя с една ръка да парира.
Отговорът на „червените дяволи“ не закъсня и в 17-ата минута те ликуваха. Рашфорд намери с дълъг пас Фелайни в пеналта, който с глава насочи топката в близкия на вратаря ъгъл, но Серхио Алварес не се намеси добре и кълбото влетя в мрежата за 1:0. Това беше гол №100 за "Манчестър Юнайтед" от началото на сезона - постижение, което тимът не беше постигал от ерата на сър Алекс Фъргюсън.

В 58-ата минута Джон Гуидети получи фронтално на около 12-13 метра, но не уцели вратата. След това Рашфорд показа добра техника в наказателното поле и остана сам срещу Серхио Алварес, но вратарят излезе навреме и скъси ъгъла, след което парира удара.

Удар на Фелайни бе избит от вратаря. Четвърт час преди края фрапантен пропуск на Гуидети разсмя феновете по трибуните.

В 86-ата минута Секундо Ронкалия засече с глава центриране на Бонгонда и оплете топката в мрежата за 1:1.

Напрежението на „Олд Трафорд” ескалира след попадението и в 88-ата минута се стигна до сблъсъци между футболисти. Байи удари Гуидети, след което се спречка и с Ронкалия. След като футболистите се успокоиха, главният рефер показа червен картон на Байи и Ронкалия.

В добавеното време Гуидети пропусна да елиминира "Манчестър Юнайтед", след като не можа да се разпише в опразнената врата на домакините след атака отдясно.

Така отборът на "Манчестър Юнайтед" отива на финал в турнира "Лига Европа". Сблъсъкът на 24 май в Стокхолм е срещу "Аякс".