от 15.00 часа

"Манчестър Юнайтед" докосва финала в Лига Европа

Маркъс Рашфорд
Снимка: БГНЕС

Отборът на "Манчестър Юнайтед" вече докосва финала във футболния турнир Лига Европа. „Червените дяволи“ спечелиха визитата си в Испания на "Селта" с 1:0 в първия полуфинал и си осигуриха комфортен аванс преди реванша на „Олд Трафорд“.

В герой на вечерта се превърна Маркъс Рашфорд, който вкара гола за успеха. В 67-ата минута новата звезда на английския футбол изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, стреля с десния крак, прехвърли стената и заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата за 0:1.

През първото полувреме играта беше по-предпазлива, а интересните положения почти липсваха. В 20-ата минута стражът на домакините Алварес изби с мъка опасен изстрел на Рашфорд. Девет  по-късно Систо от Селта затрудни Ромеро. В 39-ата минута Лингард овладя пас от Рашфорд в наказателното поле и стреля силно, а Алварес изби с една ръка.

След почивката сценарият се повтори. Систо можеше да открие, след като опита да изненада Ромеро с прехвърлящ удар. Топката летеше под напречната греда, но вратарят на Юнайтед изби с една ръка.

До края на мача се запомни контузията на Ашли Йънг. Резервата не можеше да продължи, трябваше да напусне терена и това доведе до извънредно влизане на Крис Смолинг, който да помага в защита.