от 21.00 часа

"Айнтрахт" (Франкфурт) се класира за финала в турнира за купата на Германия

"Айнтрахт" е на финал в турнира за Купата на Германия

"Айнтрахт" се класира за финала в турнира за купата на Германия по футбол. Тимът от Франкфурт победи "Борусия" (Мьонхенгладбах) със 7:6 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1. В спор за трофея "Айнтрахт" ще срещне победителя от сблъсъка между "Байерн" и "Борусия" (Дортмунд), който е утре.

След четвърт час игра Тимъти Чандлър отклони към непокрития вляво на наказателното поле Талеб Таватха, който изведе гостите напред – 0:1. Секунди преди почивката домакините изравниха. Андре Хан отклони леко към Йонас Хофман след едно центриране и той с хубав удар вкара за 1:1. Така се стигна до лотарията на дузпите. При тях играчите бяха безпогрешни по шест пъти в началото. Последва първия пропуск на Андреас Кристенсен от "Борусия", но после и Гийермо Варела пропиля за "Айнтрахт" и драмата продължи.

Джибрил Соу направи втори пореден пропуск за домакините, а след това Бранимир Хъргота не остави шанс на вратаря на съперника и класира "Айнтрахт" на финал – 7:6.