от 09.00 часа

Всички съперници на България на европейското първенство по футбол за юноши до 19 години

Снимка: БФС

Националният ни отбор по футбол за юноши до 19 години ще има за съперници на европейското първенство съставите на Грузия, Англия, Чехия, Холандия, Германия, Португалия и Швеция. Турнирът ще се проведе от 2 до 15 юли в Грузия. Жребият е на 13 април, като домакинът ще бъде водач в първа група.

Момчетата на Ангел Стойков стигнаха до финалите, след като спечелиха надпреварата в група 5 от Елитния кръг на квалификациите, след като победиха с 3:1 Босна и Херцеговина в директен сблъсък за класиране. Преди това "трикольорите" се наложиха над европейския шампион Франция с 2:1, при това на тяхна територия, а в първата среща завършиха 1:1 с Израел, като Томислав Йорданов пропусна дузпа.

Талантливият ни отбор спечели и първата си група от квалификациите, когато беше домакин. Първо глава пред нашите момчета преклони Португалия (1:0) с осем европейски шампиони от лятото на 2016 година в Азербайджан, както и Дания (3:1), а в последната среща в Сливен отстъпихме с 0:1 на Беларус.