от 18.00 часа

„Пирин“ направи обрат и победи „Монтана“

„Пирин“ победи като гост „Монтана“ с 2:1
Снимка: БГНЕС

„Пирин“ победи като гост „Монтана“ с 2:1 на стадиона в Ловеч, в мач от 21-ия кръг на Първа футболна лига.

В 10-ата минута след скоростна атака на домакините Андреас Васев намери Стивън Петков в наказателното поле, но Благой Макенджиев спаси удара на нападателя на „Монтана“.

4 минути по-късно Петков се реваншира за пропуска си като подаде с пета към връхлитащия Даниел Генов, който си поведе топката и от границата на наказателното поле я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на „Пирин“ за 1:0.

„Пирин“ се хвърли да изравнява, а в 57-ата минута след центриране на Аймен Суда от корнер Станислав Костов стреля с глава, но топката се отби от напречната греда.

4 минути след това Костов успя да изпревари Бамба и от аутлинията центрира опасно. Даниел Младенов засече топката, изпреварвайки персоналния си пазач в наказателното поле на „Монтана“ и изравни.

В оставащите до края на двубоя минути гостите бяха по-активни и по-често организираха атаки към вратата на Александров.

Защитата на „Монтана“ действаше добре до 85-ата минута, когато резервата Иван Цветков донесе победата за „Пирин“.

37-годишният нападател бе изведен зад гърба на отбраната на домакините и без проблеми чукна топката покрай Александров за крайното 1:2.