от 07.00 часа

Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира в Китай

Цветана Пиронкова приключи участието си на тенис турнира в Шънчжън (Китай) с награден фонд 750 хиляди долара. 29-годишната пловдивчанка отпадна от надпреварата след загуба от миналогодишната финалистка Алисън Риск (САЩ) с 1:6, 1:6.

Американката доминираше на сервис, като загуби само 7 точки от 36 разиграни при собственото си подаване в мача. Пиронкова имаше трудности, като допусна пет пробива от цели 17 шанса за съперничката си. Риск поведе с 5:0 в първата част, а във втората направи серия от шест последователни гейма, за да триумфира.

В четвъртфиналите Риск ще се изправи срещу защитаващата титлата си и водачка в схемата Агниешка Радванска в повторение на миналогодишния финал на надпреварата. Полякинята се справи със Сорана Кърстя (Румъния) с 6:0, 6:3, след като навакса изоставане от 0:3 гейма във втория сет.