от 12.00 часа

„Лудогорец“ и „Базел“ отново не се победиха

Снимка: БГНЕС

„Лудогорец“ и „Базел“ завършиха 0:0 в среща от 5-ия кръг на 1-ва група на Шампионската лига. С равенство – 1:1 завърши и в първия мач помежду им.

На стадион „Васил Левски“ в София двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но гостите от Швейцария бяха по-активния тим и на няколко пъти пропуснаха да открият резултата.

В 16-ата минута мощен изстрел на Дзуфи от границата на наказателното поле бе избит с мъка от вратаря на домакините Владислав Стоянов се намеси решително и изби.

Отново Стоянов се намеси решително в 30-ата минута, когато Делгадо стреля от пряк свободен удар, а нашия страж успя да избие с една ръка.

Малко след това Паломино пропусна да изведе „Лудогорец“ напред, след като шутира при едно разбъркване в наказателното поле на „Базел“, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер.

Малко преди края на първата част Стоянов отново трябваше да показва невероятен рефлекс, след нов шут на Дзуфи.

След почивката Ланг и Бярнасон пропуснаха за „Базел“, а Кафу и Кешарю можеха да се разпишат за тима от Разград.

В 76-ата минута отново невероятния рефлекс на Владислав Стоянов запази суха мрежата на „Лудогорец“. Елионуси открадна топката в наказателното поле на домакините, премина през един бранител и стреля от няколко метра. Стражът на разгрдчани обаче се намеси решително и изби.

В другата среща от тази 1-ва група. „Арсенал“ и „Пари Сен Жермен“ завършиха 2:2.

В последния кръг „Лудогорец“ гостува на „Пари Сен Жермен“, а „Базел“ приема „Арсенал“.

Начело в класирането са „Пари Сен Жермен“ и „Арсенал“ с по 11 точки, а  "Лудогорец" и "Базел“ имат по 2.