от 21.00 часа

Петрова и Елисеева си осигуриха медали от европейското по бокс

Станимира Петрова
Снимка: БГНЕС

Станимира Петрова спечели по изключително зрелищен начин четвъртфиналната си среща от европейското първенство по бокс за жени в зала "София" и си осигури най-малкото бронзов медал от шампионата.

В категория до 54 кг, 25-годишната българка изнесе лекция по атрактивен бокс и спечели с 3:0 (40:36, 39:36, 39:37) срещу румънката Лакрамиоара Перижок.

Петрова не влезе много добре в срещата, но още във втория рунд наложи своята игра и до края диктуваше събитията на ринга. Тя нанесе доста удари в главата на румънката и в същото време се измъкваше с много движения от нейните атаки.

На полуфиналите във вторник Петрова ще срещне рускинята Виктория Кулешова, която се измъкна с предпочитание в мача си срещу Снежана Холодкова от Украйна с 2:0.

Деница Елисеева също си осигури медал от шампионата. Тя спечели 1/4-финалния си мач в категория до 57 кг. Срещу украинката Валерия Ярошенко и се класира за полуфиналите.

Дебютният мач на 35-годишната софиянка на ринга в зала "София" се оказа много тежък и оспорван. И двете съпернички водиха битка от началото до края, в която изцедиха тотално силите си.

И двете не спряха да си разменят удари през всички 4 рунда на мача и затрудниха и съдиите в избора си. Все пак Деница спечели с неединодушното им решение, тъй като единият от тримата арбитри не успя да определи коя бе по-добрата - 2:0.

Нейна съперничка в битката за финала във вторник ще бъде рускинята Наталия Самохина.

Така и трите ни 1/4-финалистки - Севда Асенова (48), Станимира Петрова (54) и Деница Елисеева (57), продължават напред, но вече са с поне бронзови отличия.