Младок дебютира при победа на "Ювентус"

Мойс Кийн се превърна в първия роден след 2000-та година футболист с мач в италианската Серия "А", след като младокът се появи в игра през второто полувреме при рутинната победа на "Ювентус" с 3:0 срещу "Пескара". След мача си от 13-ия кръг торинците са с актив от 33 точки и водят със седем пред "Рома" на първото място.

Кийн, роден през февруари 2000-та година, влезе в игра в 84-та минута на мястото на Сами Кедира, като преди това германският халф, Марио Манджукич и Ернанес вече се бяха разписали за 23-та поредна домакинска победа на Ювентус в първенството.

Кедира даде аванс на Юве в 36-та минута след двойно подаване с Манджукич, а в 63-та германският халф върна услугата и асистира на хърватския си съотборник. Ернанес оформи крайния резултат шест минути след гола на Манджукич с удар от далечно разстояние.