"Интер" с четвърта загуба за 5 мача

"Сампдория" победи с 1:0 у дома срещу "Интер" в късния неделен мач от 11-ия кръг на италианския шампионат.  Минута преди почивката бившият футболист на шампиона "Ювентус" - Фабио Куалярела, се разписа с удар от въздуха във вратата на "нерадзурите", носейки ценния успех в полза на домакините.

Поражението е четвърто в пет мача за гранда от Милано, чийто старши треньор Франк де Бур остава под сериозно напрежение и може да бъде уволнен още през следващата седмица. Защитата на домакините се справи с опазването на звездата Мауро Икарди, който премина в "Интер" от "Сампдория" през 2013 година. Все пак в 67-ата минута аржентинецът имаше шанс да изравни, но ударът му с глава не намери целта.

В добавеното време на срещата, играна на стадион "Луиджи Ферарис", се получи сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините, но топката не успя да премине голлинията.

Във временното класиране "Интер" се намира на 11-о място с 14 спечелени точки, докато "Сампдория" заема 12-ата позиция в Серия "А" със същия актив.

Тази вечер играят "Удинезе" срещу "Торино" и "Каляри" срещу "Палермо" с българския национал Ивайло Чочев.