Григор Димитров приключи участието си на турнира в Базел

Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира на твърди кортове в зала в швейцарския град Базел с награден фонд над 2 милиона евро. Първата ни ракета отстъпи пред Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6, 4:6, 4:6.

Хасковлията доминираше в първия сет, но пропусна пет възможности за пробив, включително и два сетбола в 12-ия гейм, а след това пропиля и аванс от 6:3 точки в тайбрека, в който все пак стигна до успеха с 11:9 при седмия сетбол.

Втората част започна отлично за Димитров, който проби на старта и след това поведе с 3:1, но тук започна спадът в играта на българина, който позволи на 33-годишния Мюлер да вземе пет от следващите шест гейма, за да изравни резултата.

При 3:3 и сервис на левичаря от Люксембург в решаващия трети сет Димитров поведе с 40:0, но пропусна трите поредни възможности за пробив. Вместо това 37-ият в света Мюлер стигна до два мачбола при подаването на съперника в деветия гейм и успя да реализира втория след неточно отиграване на българина.