от 21.00 часа

"Реал" (Мадрид) беше спрян от "Лас Палмас"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Шампионът на Европа "Реал" (Мадрид) направи нова грешна стъпка в Примера дивисион, след като завърши 2:2 като гост на "Лас Палмас". Това е второ поредно равенство за "кралския клуб" след домакинското 1:1 с Виляреал през седмицата, но въпреки това възпитаниците на Зинедин Зидан остават на първо място в класирането с 14 точки.

Гостите от Мадрид бяха много близо до победата, но Серхио Араухо изравни в 85-ата минута след груба грешка на защитата и вратаря на "Реал".

Преди това Реал на два пъти повежда в резултата чрез Марко Асенсио и Карим Бензема в 33-ата и 67-ата минута, а Домингес Танауси се разписа за домакините. Със спечелената точка "Лас Палмас" се изкачи на пето място в класирането с 10 точки.