Девойките с първа загуба на европейското по волейбол

Снимка: БГНЕС

България загуби от Белгия с 1:3 (25:20, 25:16, 25:17, 25:14) в мач от третия кръг на европейското първенство по волейбол за девойки до 19 години в Словакия. Така с две победи и една загуба момичетата на треньора Димо Тонев са трети в класирането с 5 точки. Лидер с 9 точки е Турция, а втори е отборът на Словакия с 6 точки. Днес е почивен ден на първенството, утре и в четвъртък нашите играят именно срещу съставите на Турция и Словакия.

Допуснахме страшно много лични грешки – коментира Тонев. Нищо не мога да направя аз, не мога да вляза вътре в игрището, те са тези, които трябва да играят. Те се страхуват, това е основната причина за всичко. Една от състезателките започна мача с пет докосвания, пет грешки. Що за мотивация е това? Не съм ги учил със сигурност да играят по този начин. Те не играят по начина, по който искам. Взимам почивка и казвам конкретна задача да целят определена състезателка на Белгия. На това момиче другите отбори й направиха по 20 точки, ние не можахме да й направим нито една точка. Всичко, което стана, е от страха, който владее този отбор и от това, че тези, които ги учат на волейбол, не ги учат да бъдат състезателки. Не са научени да имат хъс, да се борят за всяка точка, да не се предават. Такова  нещо няма. И в клубовете едва ли не ги моля да играят. Аз не мога да моля тук никой да играе. Който иска да играе, който не иска...