Ивет Лалова: Това не беше последното ми бягане

4
Снимка: БОК

Ивет Лалова финишира осма във финала на 200 метра на олимпийския турнир по лека атлетика в Рио де Жанейро, след като завърши с време 22 секунди 69 стотни и не успя да подобри личното си постижение за сезона от 22 секунди 42 стотни. Българката стартира добре, но не издържа на темпото, което наложиха нейните съпернички и остана последна във финала.

За Ивет Лалова това е втори финал на 200 метра на олимпийски игри след Атина през 2004 година, където завърши на 5-о място.

Златото на 200 метра спечели Илейн Томпсън с 21 секунди 78 стотни, което е нейно най-добро постижение за сезона. Титлата е втора за 24-годишната представителка на Ямайка в Рио де Жанейро след триумфа ѝ в спринта на 100 метра, с което тя стана първата жена с дубъл в двете дисциплини от 28 години насам.

За последно злато на 100 и 200 метра на олимпийски игри при жените постигна Флоранс Грифит-Джойнър в Сеул през 1988 година.

Световната шампионка на 200 метра от Пекин Дафне Схипърс (Холандия) завърши втора – личен рекорд за сезона от 21 секунди 88 стотни. Бронзовото отличие стана притежание на Тори Боуи (САЩ) с 22 секунди 15 стотни.

За мен беше чест и гордост, че бягах на този исторически финал. Яд ме е, че не си тръгнах от този финал с най-добро бягане за сезона. Аз съм перфекционист и винаги искам по най-добрия начин да се напусне. Снощи бях до 1 часа на допинг контрол. Единствена мен дръпнаха от всички финалистки. За нас спортистите винаги е важно да имаме някаква цел. Тогава животът ни е по-подреден. За това аз още днес трябва да си поставя някаква цел. Не зная дали е прекалено гигантско да кажа, че ще остана до Токио, но мога да кажа: Това не беше последното ми бягане, това заяви след финала Ивет Лалова пред  Теодор Черешев – пратеник на БНР в Рио де Жанейро.