от часа

„Берое“ изпрати „Славия“ на дъното с 2:1 в София

Футболистите на „Берое“ победиха като гости „Славия“ с 2:1 в среща от втория кръг на Първа професионална футболна лига, играна на ст. „Васил Левски“. Така отборът от Стара Загора, който  почива в първия кръг, след като мачът с „Лудогорец“ бе отложен заради ангажиментите на тима от Разград в квалификациите на Шампионската лига, изпрати на дъното на класирането „белите“, които загубиха преди това от ЦСКА-София с 0:2.

Първият гол падна още във втората минута, когато за „Славия“ вкара руснакът  Сердер Сердеров. С попадения на Александър Василев в 15-ата минута и на Георги Божилов в 52-ата обаче гостите стигнаха до обрата. „Славия“ е в серия от пет мача без победа като домакин срещу“ Берое“. За последно „белите“ победиха съперника с 6:1 през сезон 2012/2013 г.