Григор Димитров на четвъртфинал в Торонто

Снимка: АП/БТА

Григор Димитров стигна до четвъртфинал на тенис турнира в Торонто (Канада), след като надигра хърватина Иво Карлович с 6:3, 7:5. Първата ни ракета показа стабилна игра и почти не остави шансове на опитния си съперник, като демонстрира много добър начален удар и отлична реакция на началната линия.

Хасковлията направи по един пробив във всеки сет, като в първите два гейма успя да вкара пет аса. Увереността му даде резултат в 6-ия гейм, когато макар и с малко шанс в началото той успя да реализира пробив. В началото на втората част хърватинът опита да сломи съпротивата на Димитров при 5:5, като се наложи най-добрият ни тенисист да поиска помощта на ястребовото око. Изнервеният Карлович, който се спаси от пробив при 4:5, този път не издържа на напрежението и прати топката в аут в 11-ия гейм на мача за 5:6. Открилата се възможност беше използвана по най-добрия начин от българина за 7:5 и победа с 2:0 сета.

За място в полуфиналите Григор Димитров ще спори с японеца Кей Нишикори, който отстрани Раджийв Рам (САЩ) с 6:3, 6:4.