от 18.00 часа

Сестрите Уилямс с победи на „Уимбълдън“

Сестрите Серина и Винъс Уилямс записаха победи в Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Винъс се класира за четвъртия кръг на „Умбълдън“. Американката, петкратна шампионка в Лондон, победи трудно със 7:5, 4:6, 10:8 рускинята Дария Касаткина за 161 минути на корта. 19-годишната Касаткина показа силна игра при подновяването на играта след спирането на валежите от дъжд и дори спаси два мачбола срещу значително по-опитната си противничка. 36 – ет годишната тенисистка, изпита изключително много трудности в целия двубой, в който изявите й бяха на приливи и отливи. Касаткина загуби двубоя при третия мачбол за американката. Следващата съперничка на Винъс Уилямс е испанката Карла Суарес Наваро, надиграла с 6:2, 6:2 Марина Еракович от Нова Зеландия.  Снимка

Защитаващата титлата си и водачка в световната ранглиста Серина също продължава напред – в третия кръг. Поставената под номер едно в основната схема американка победи след обрат с 6:7, 6:2, 6:4 срещу своята сънародничка Кристина Макхейл. Шесткратна шампионка на "Уимбълдън, водеше с 5:4 и 40:30 в десетия гейм на първия сет, но допусна множество грешки и драматичен обрат, изоставайки в резултата след изиграването на тайбрек. По –а млката от серстрите Уилямс счупи ракетата си с няколко удара в земята след края на първата част, но след това демонстрира борбения си дух и постигна заслужен обрат след по-добра игра в двубоя, продължил близо два часа и половина. Следващата съперничка на Серина Уилямс в Лондон ще бъде Аника Бек (Германия).