от 18.00 часа

Селекционерът на Унгария Бернд Щорк: Победата на Белгия е заслужена

Бернд Щорк

Селекционерът на унгарския национален отбор по футбол Бернд Щорк призна превъзходството на състава на Белгия при победата на съперника с 4:0 на осминафиналите на европейското първенство. Германският спец обаче като цяло е доволен от представянето на "маджарите" на шампионата на Стария континент.

Знаехме, че ще срещнем много силен отбор, номер 2 в световната ранглиста. Искам да поздравя моя отбор за това, което постигна на Евро 2016. Развивахме се от мач на мач и можем да гледаме към бъдещето с оптимизъм. Победата на Белгия е заслужена. Поздравявам ги, но въпреки това съм доволен от представянето ни. Мачът можеше да се развие по друг начин през второто полувреме, защото с малко късмет можехме да изравним. Нормално е срещу толкова силен съперник да допускаме и положения през нашата врата. През първото полувреме подходихме с прекалено голям респект към тях, а след почивката опитахме всичко, но за съжаление не бяхме възнаградени.

Можем да напуснем турнира с високо вдигната глава. Футболистите направиха нещо страхотно. Със сигурност сега ще можем да гледаме към следващите ни задачи с по-голямо самочувствие. Отборът показа, че може да играе футбол и да бъде конкурентен на международната сцена. Това ме прави оптимист за предстоящите световни квалификации