от 12.00 часа

Минимална победа класира Уелс за четвъртфиналите на Евро 2016

Уелс-Северна Ирландия

Отборът на Уелс победи с 1:0 Северна Ирландия и се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по футбол във Франция. Тимът стигна до успеха след автогол на защитника на Северна Ирландия Гарет Макоули в 75-ата минута. Това беше мач между два отбора дебютанти на европейски финали. Уелс ще играе срещу победителя от Унгария или Белгия на четвъртфиналите на шампионата.

Двата тима не създадоха много положения през първото полувреме, но все пак играчите на Северна Ирландия имаха леко предимство. В 10-ата минута удар на Стюърт Далас беше спасен от Уейн Хенеси. 12 минути по-късно се откри нов шанс за Северна Ирландия. Джейми Уорд шутира опасно от около 25 метра, но Хенеси се справи. В 19-ата минута попадение на Аарън Рамзи за Уелс беше отменено заради засада. Кайл Лафърти пък отправи удар с глава в 25-ата минута, но топката излезе в аут. Още в следващата атака Гарет Бейл излезе за пръв път на по-добра позиция през вратата на съперника, но пропусна. Така първите 45 минути завършиха 0:0.

Отборът на Уелс създаде първото по-сериозно положение през второто полувреме. В 53-ата минута Аарън Рамзи намери Сам Воукс в наказателното поле, но нападателят стреля с глава в аут, въпреки че беше сам срещу вратаря. Пет минути по-късно Гарет Бейл отправи опасен удар от фаул, но Майкъл МакГавън спаси. В 75-ата минута защитникът на Северна Ирландия Гарет Макоули си вкара автогол, след като засече в мрежата отлично центриране на Гарет Бейл отляво.

До края на мача футболистите на Северна Ирландия се опитваха да атакуват повече, но до нов гол не се стигна и така Уелс продължава на четвъртфиналите.