от 18.00 часа

Италия победи в последната си контрола преди Евро 2016

Италия демонстрира отличен контрол върху събитията на терена и почти не даде шансове на Финландия, която победи с 2:0 в последната си проверка преди старта на Евро 2016.

Антонио Кандрева спечели дузпа и сам си я вкара в края на първото полувреме. Той беше съборен от Препарим Хетемай, който играе за "Верона" на клубно ниво. Кандрева беше замесен и във второто попадение, след чието центриране Даниеле Де Роси в 71-вата минута с глава прати топката в долния десен ъгъл. За Де Роси това е 18-и гол с националната фланелка.

Иначе той също можеше да асистира, като само след 7 минути на терена подаде на Стефан Ел Шаарауи, който обаче пропусна. Иначе по-силното полувреме за италианците беше първото, когато те създадоха 12 възможности за гол.

Ние просто трябва да повишим темпото, интензивността при тактическите ситуации и статичните положения. Но единственото нещо, в което съм сигурен, че тези момчета са страхотен колектив, велики мъже и наистина добри футболисти. И това е много важно, защото отиваме на кратковременен турнир, където подобни личностни характеристики са важни, заяви доволният селекционер на адзурите Антонио Конте.