"Юве" узакони титлата си

Шампионът "Ювентус" отпразнува с убедителна победа с 5:0 срещу "Сампдория" пред собствена публика петата си поредна титла в Серия А. Пауло Дибала реализира два гола за домакините в двубоя от последния кръг за сезона. Той беше точен в 15-ата минута от дузпа и в 37-ата минута.

Дибала завършва кампанията с 19 попадения на второ място в голмайсторската листа. Лидер е Гонсало Игуаин от Наполи с 33 гола. Патрис Евра откри резултата с глава още в 5-ата минута на двубоя след пряк свободен удар на Дибала. Гостите останаха с човек по-малко още в 14-а минута, след като Милан Шкриняр получи директен червен картон заради нарушение срещу Марио Манджукич.

През второто полувреме за Ювентус точни бяха Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи. Киелини пък изира своя мач номер 400 с екипа на италианския шампион.

Тимът на "Ювенту"с, който си осигури титлата още преди три кръга, събра 91 точки и завършва с голова разлика 75:20. Грандът от Торино е бил шампион на страната рекордните 32 пъти. "Сампдория" остава на 15-о място с 40 точки.