от 12.00 часа

Невяна Владинова с победа в поредното контролно на националния отбор

Снимка: БФХГ

Невяна Владинова спечели поредното контролно състезание на националния отбор по художествена гимнастика. Първата ни по сила гимнастичка събра 67.549 точки за изпълненията си. Втора се класира Ерика Зафирова с 65.833 точки. За младата грация това е отлично класиране, след като в края на миналия месец се нареди на трето място на Държавното първенство. Катрин Тасева отстъпи с една позиция зад Зафирова спрямо държавното – 65.383 точки. Четвърта и пета са Боряна Калейн и Мадлен Радуканова. Сара Стайкова не участва в състезанието.

Същевременно стана ясно, че ансамбълът ни ще отпътува утре за демонстративно участие на международния турнир във френския град Корбей Есон. В състава за Франция са включени двете резерви, като Любомира Казанова ще участва в съчетанието с ленти, а Снежана Дечева в това с обръчи и бухалки. Момичетата на Ина Ананиева тренират и очакват завръщането на капитана на отбора Михаела Маевска, която получи контузия на коляното във финалите на съчетанието с пет ленти на Световната купа в италианския град Пезаро.

Утре заминаваме за Корбей Есон и се връщаме на 9 май. Още на следващия ден ще отпътуваме на лагер в "Спортпалас"  във Варна, където в тренировките ще се включи и Михаела Маевска. Ще останем там почти до Световната купа в София в края на май, коментира старши треньорът на асамбъла Ина Ананиева.

В индивидуалната надпревара в Корбей Есон от 6 до 8 май България ще бъде представена от Ерика Зафирова и Боряна Калейн.

От 6 до 8 май в чешкия град Бърно ще се проведе турнир от веригата Гран При, където имаме право на една индивидуална гимнастичка и това ще е Катрин Тасева. В съпътстващият турнир "TART Cup Brno 2016" ще се състезават четири девойки - Теодора Александрова, Лъчезара Пекова, Мариета Иванова и Марина Иванова.