от 15.00 часа

"Берое" и "Славия" взеха по точка в Стара Загора

Берое - Славия 1:1
Снимка: БГНЕС

Берое и Славия завършиха наравно 1:1 в последен мач от 31-ия кръг в "А" футболната група.

Домакините започнаха по-активно срещата и поведоха в резултата в 21-ата минута. Станислав Костов проби отляво и подаде на точката на дузпата към абсолютно непокрития Георги Божилов, който с точен удар в долния десен ъгъл даде аванс за "зелените".

Десет минути по-късно гостите отговориха със силен удар на Борислав Балджийски от фаул, но топката премина над напречната греда.

В 88-ата минута Омар центрира към Балджийски и атакуващият халф отблизо изравни резултата с удар с глава.

След това равенство Берое остана на трето място с актив от 44 точки, докато столичани са четвърти с четири точки по-малко. С равенството Славия прекъсна серията си от три поредни поражения.