от 15.00 часа

Голова суша на на стадиона в Стара Загора

Берое-Черно море 0:0
Снимка: БГНЕС

Берое /Стара Загора/ и Черно море /Варна/ завършиха 0:0 в последния мач от 23-ия кръг на "А"-футболна група, като гостите от Варна играха един час с човек по-малко на терена на стадиона в Стара Загора.

Най-чистото положение през първото полувреме бе в 24-та минута, когато Игор Джоман изведе чудесно Спас Делев, който овладя и веднага стреля към близкия ъгъл, но вратарят на черноморци Георги Китанов реагира по най-добрия начин и спаси опасния удар.

А в 32-та минута гостите от Варна останаха с човек по-малко, след като техният испански нападател Бакари получи два жълти картона в рамките на шест минути от пловдивския главен съдия Георги Кабаков. В 26-та минута Бакари извърши нарушение срещу Венцислав Василев и получи жълт картон, а в 32-та минута за доста спорно нарушение испанецът получи втори жълт и съответно червен картон. Така отборът на Черно море трябваше да играе един час с човек по-малко на терена.

През второто полувреме домакините, с човек повече, атакуваха през цялото време, но головите положения пред двамата вратари почти липсваха.

Състави:

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Венцислав Василев, Игор Джоман, Георги Сърмов, Емин Ахмед /Станислав Костов - 71/, Спас Делев, Неманя Милисавлевич /Георги Божилов -63/, Атанас Зехиров, Георги Андонов /Бенджамин Морел - 55/

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Борислав Стойчев, Пламен Николов, Педро Еуженио, Даниел Георгиев, Стенио /Тодор Паланков - 69/, Георги Илиев, Матиа Курьор /Живко Петков - 90 плюс 3/, Бакари, Владислав Романов