"Уест Хем" отстрани "Ливърпул" в края

С късен гол "Уест Хем" победи драматично с 2:1 след продължения гостуващия "Ливърпул" в преиграване от четвъртия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация на Англия. Така в търсене на място на четвъртфиналите лондончани ще срещнат на 21 февруари на "Блекбърн" на "Иууд Парк".

Домакините  започнаха по-добре двубоя и Джоуи О'Брайън беше близо до попадение в 16-ата минута, но със силен изстрел от границата на наказателното поле нацели гредата. В 34-ата минута Коутиньо от гостите също удари греда със засечка от ъгъла на малкото наказателно поле след подаване от ляво.

Три минути по-късно Дмитри Пайет пък стреля в гредата от фаул от 25 метра. Полувремето изтичаше, но в неговия край "Уест Хем" поведе. Енер Валенсия центрира от ляво към далечната греда и Майкъл Антонио от въздуха засече в мрежата за 1:0.

"Ливърпул" стигна до изравняване в 48-ата минута, когато Коутиньо изпълни фаул от 17 метра по тревата и топката мина под отскочилите футболисти от домакините на стената и спря в мрежата на Дарън Рандолф. Малко по-късно Кристиан Бентеке имаше шанс да даде аванс на гостите, но ударът му от десетина метра беше блокиран.

Така се стигна до продължения, в които първо Симьон Миньоле отрази опасен удар на Марк Нобъл от дистанция, а след това Бентеке стрела на сантиметри от целта от границата на пеналта.

"Уест Хем" стигна до успеха с попадение в добавеното време на второто продължение. Пайет центрира от дясно от фаул и Анджело Огбона с глава засече в мрежата на Миньоле и хвърли в екстаз публиката на "Болейн Граунд".