от 09.00 часа

Русия изненада Германия насред Берлин, ще гони квота за Рио в неделя

Тетюхин изигра поредния си силен мач за Ру,сия и помогна на тима да се класираза финала на олимпийската квалификация
Снимка: cev.lu

Олимпийските шампиони от Лондон 2012 от Русия победиха домакините от Германия с 3:1 (31:33, 25:22, 25:19, 26:24) в първия полуфинал на олимпийската европейска квалификация в Берлин. Волейболистите на Владимир Алекно загубиха драматично първия гейм с 31:33 след 43 минути игра, но след това взеха останалите 3 части. Руснаците се класираха за финала утре, където ще срещнат от 17 и 30 победителя от втория полуфинал между Франция и Полша.

Руснаците успяха да спрат на блокада звездата на германците Георг Грозер, като отново заложиха на силен начален удар и добра игра на блокада. Егор Клюка стана топ реализатор в мача с 21 точки, а Максим Михайлов добави 15. 40-годишният годишният капитан на Русия Сергей Тетюхин изигра поредния си страхотен мач в "Макс Шмелинг Хале" и приключи със 17 точки. За Германия Кристиан Фром и Денис Калиберда завършиха с по 14 точки.