Григор Димитров взе сет на Федерер, но записа загуба

Григор Димитров спечели сет, но записа загуба срещу Роджър Федерер. Първата ни ракета отпадна в четвъртфиналите на тенис турнира в Бризбейн (Австралия), след като отстъпи срещу защитаващия титлата си швейцарец с 4:6, 7:6, 4:6.

Сблъсъкът продължи 2 часа и 7 минути, а 24-годишният хасковлия записа първи спечелен сет срещу носителя на рекордните 17 титли от Големия шлем. Мачът между двамата е четвърти, като българинът все още няма победа срещу Федерер.

Получи се труден и вълнуващ мач. Григор е играч, който умее да пласира страхотни удари. Бъдещето е през него. Направих добро завръщане във втория сет, но в тайбрека той стартира страхотно и заслужено го спечели. В третия сет също беше трудно. За радост успях да сервирам, а в края почти всичко ми се получаваше, заяви Федерер.

За място на финала швейцарецът очаква номер 8 Доминик Тийм (Австрия), който елиминира третия поставен Марин Чилич (Хърватия) с 2:6, 7:6, 6:4.

В другия полуфинал ще се срещнат представителят на домакините Бърнард Томич и канадецът Милош Раонич. Томич отстрани втория Кей Нишикори (Япония) с 6:3, 1:6, 6:3, а Раонич нямаше особени проблеми срещу Люка Пуий от Франция и след 12 аса стигна до успеха с 6:4, 6:4.