от часа

Григор Димитров продължава битката в Бризбейн

Снимка: БГНЕС

Григор Димитров започна участието си на сингъл на турнира по тенис в Бризбейн (Австралия) с победа срещу французина Жил Симон с 6:3, 7:6 (12:10).

24-годишният хасковлия вече може да се похвали с първа победа от петте си сблъсъка с този противник, след като досега беше претърпял четири загуби в четири мача. ПРедишната среща на двамата беше на Олимпиадата в Лондон през август 2012 година, когато французинът печели с 6:3, 6:3.

Българинът стартира убедително мача, а за 2:1 спаси две точки за пробив на противника си, което му даде самочувствие, за да реализира и първия пробив в мача, който дойде и малко щастливо. След това продължи убедителното му представяне със спечелен пети гейм на нула. Агресивният Григор можеше да повтори пробива веднага след това, но този път французинът се спаси с късмет.

Нетипично за хасковлията, той показа характер в седмия гейм и го спечели, което се оказа и важният момент в първата част, завършила в последствие 6:3 в негова полза.

Във втория сет съпротивата на французина стана още по-яростна, като той поведе с 0:2. Димитров можеше да спаси подаването си, но допусна грешка след като беше намалил до 30:40. След това обаче Григор върна пробива, а после и изравни. При 4:4 на два пъти нашият можеше да дръпне за победа без тайбрек, но това не се случи. Там всеки от тенисистите имаше своите шансове, като първи Григор пропусна три мачбола, а Симон не успя да спечели при 7:8. В крайна сметка 24-годишният хасковлия спечели с 12:10, което му осигури и първата победа за годината, както и 20 точки за световната ранглиста.

Следващият съперник на Григор ще бъде победителят от мача Виктор Троицки (Сърбия)- Стив Джонсън (САЩ). Димитров, който има четири трофея в кариерата си, е финалист на турнира в Бризбейн през 2013 година.