от 09.00 часа

Нико Розберг спечели Гран при на Мексико

Нико Розберг
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Германският пилот на "Мерцедес" Нико Розберг спечели състезанието па автомобилизъм за Голямата награда на Мексико - 17-ти старт от световния шампионат във Формула 1.

Световният шампион за 2015 година Люис Хамилтън /Великобритания/ с "Мерцедес" завърши на второ място, а на трето място е Валтери Ботас /Финландия/ с "Уилямс".

Това е четвърта победа на Нико Розберг през 2015 година, който стартира от първа позиция и води истинска битка със своя съотборник Люис Хамилтън, осигурил си трета световна титла във Формула 1 след състезанието за Голямата награда на САЩ. Това е и 12-та победа на Нико Розберг в стартове за световно първенство във Формула 1.

С тази победа Нико Розберг излезе на второ място във временното класиране за световно първенство за пилоти, след като Себастиан Фетел с Ферари не завърши днешното състезание