ЦСКА на четвъртфинал за Купата

Снимка: БГНЕС

С два гола на Преслав Йорданов ЦСКА победи "Спартак" (Плевен) с 2:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България.

ЦСКА имаше териториално превъзходство през първата част и заслужено поведе в резултата. В 24-а минута Преслав Йорданов вкара първия си гол в мача с удар отблизо след центриране от дясно на Кирил Динчев.

В 38-ата минута Момчил Цветанов можеше да вкара втори гол за "червените", но стреля в аут. Малко след почивката Преслав Йорданов пропусна да реши мача, след като проби през центъра, но вместо удар потърси пас към Момчил Цветанов, което се оказа грешното решение.

В 60-а минута Шопов от Спартак бе повален пред наказателното поле от Кирил Динчев, но ударът от фаул на Цветомир Тодоров бе избит от стената в корнер. ЦСКА бе близо до втори гол в 81-а минута, когато резервата Виктор Райчев центрира остро от ляво, но Самир Аясс стреля над вратата.

Четири минути по-късно Аясс намери Преслав Йорданов, който с удар от движение по тревата вкара втория си гол в мача и прати ЦСКА на четвъртфиналите на турнира.