от часа

Ваня Стамболова и Георги Иванов с бронзови медали на Световните военни игри

Ваня Стамболова и Георги Иванов спечелиха бронзови медали на 6-те Световни летни военни игри, който се провеждат по линия на Международния съвет за военен спорт (CISM) в Мунгуянг (Корея).

Ваня Стамболова стигна до третото място в бягането на 400 метра с препятствия, като финишира с време 57 секунди и 45 стотни. Шампионка с постижение от 55 секунди 30 стотни стана представителката на Бахрейн Олуакемен Адекоя. Възпитаничката на Георги Димитров беше изпреварена и от Анна Рязякова (Украйна), която записа резултат от 55 секунди и 74 стотни.

В тласкането на гюле Георги Иванов спечели бронзов медал, след като в четвъртия си опит изпрати уреда на 19 метра 37 сантиметра. Златният медал стана притежание на Дарлан Романи (Бразилия) – 20 метра и 8 сантиметра. Със среброто се окичи Боб Бертемес (Люксембург) с резултат от 19 метра и 60 сантиметра.

В тройния скок при жените Петя Дачева завърши 6-а с 13 метра и 27 сантиметра. Първа е рускинята Екатерина Конева – 14 метра и 28 сантиметра.

В боксовия турнир Детелин Далаклиев отпадна в 16-финалите, след загуба от представителя на Азербайджан Елвин Исаев.