от 18.00 часа

Серина Уилямс продължава битката за Голям шлем

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) продължи похода си към четвърта титла за годината от Големия шлем, след като се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Шесткратната шампионка и защитаваща титлата си от последните три сезона Уилямс се наложи над по-голямата си сестра Винъс Уилямс с 6:2, 1:6, 6:3.

Така Серина се доближи само на още две победи към целта си да се присъедини към елитната компания на Морийн Конъли (1953), Маргарет Корт (1970) и Щефи Граф (1988), които единствени са пeчелили и четирите турнири от Големия шлем в рамките на един сезон.

Поставената под номер 1 доминираше в първия сет, който взе след пробиви в петия и в седмия гейм. Двукратната победителка в Ню Йорк през 2000 и 2001 година Винъс доказа, че не случайно има седем титли от Големия шлем и във втория сет взе пет поредни гейма, за да изравни резултата.

Серина стартира мощно в решаващата трета част и взе ранен аванс от 3:0 гейм, който запази до края. Така за място на финала тя ще срещне Роберта Винчи (Италия).

Винчи за първи път в кариерата си се класира за полуфинал на сингъл в турнирите от Шлема след успех над Кристина Младенович (Франция) с 6:3, 5:7, 6:4. Италианката навакса изоставане от 1:3 в третия сет, а решаващ за успеха се оказа пробива в седмия гейм, който продължи около 15 минути.