Серина срещу сестра си Винъс на "US Open"

Новак Джокович записа поредната си победа на "US Open"
Снимка: БГНЕС

Поставената под номер 1 и миналогодишна шампионка Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Американката победи лесно с 6:3 и 6:3 19-ата в схемата Мадисън Кийс, която също е представителка на домакините. Уилямс постигна общо три пробива в мача, продължил само 67 минути. Кийс нито един път не успя да застраши подаването на Серина, която на четвъртфиналите ще играе със своята по-голяма сестра Винъс.

Двете са се срещали общо 26 пъти на корта в официални мачове, като 33-годишната Серина има 15 победи. По-малката сестра Уилямс спечели титлата в Ню Йорк през последните три сезона, докато 35-годишната Винъс триумфира с шампионския трофей на "Флашинг Медоус" през 2000 и 2001 година.

Поставената под номер 25 Южени Бушар се отказа от участието си в Откритото първенство на САЩ. Канадката е претърпяла неочакван инцидент и е паднала на пода в съблекалните в петък. Бушар трябваше да играе срещу италианката Роберта Винчи, която се класира без игра за четвъртфиналите на последния за годината турнир от "Големия шлем".

Защитаващият титлата си от миналия сезон Марин Чилич също се класира за четвъртфиналите. Поставеният под номер 9 хърватин победи с 6:3, 2:6, 7:6 и 6:1 номер 27 в схемата Жереми Шарди. Чилич отново се отличи с много мощен начален удар, като най-силният му сервис беше със 132 мили в час. В решителния трети сет хърватският тенисист направи четири аса при четирите си изпълнени сервиса. Чилич спечели последните си 11 мача в Ню Йорк, където се поздрави с първата си титла от турнир от веригата "Големия шлем". Във втората част на двубоя хърватинът имаше проблеми с глезена, но това не оказа влияние върху крайния резултат от двубоя, който продължи близо два часа и половина.

На четвъртфиналите Марин Чилич ще се изправи срещу поставения под номер 19 французин Жо-Вилфрид Цонга. Той надигра своя сънародник Беноа Пер с 6:4, 6:3 и 6:4. Цонга спечели общо 92 точки, докато Пер допусна 35 непредизвикани грешки в срещата, продължила точно 112 минути. Беноа Пер не получи нито една възможност за пробив в сервиса на противника си. Жо-Вилфрид Цонга, който направи общо три пробива в срещата, се класира до тази фаза на престижния турнир за втори път в кариерата си.

Победи записаха още Фелисиано Лопес над Фабио Фонини с 6:3, 7:6 и 6:1, както и Новак Джокович над Роберто Баутиста с 6:3, 4:6, 6:4 и 6:3.