Боряна Калейн с бронзов медал при девойките на международния турнир по художествена гимнастика в София

Снимка: БФХГ

Боряна Калейн спечели бронзов медал при девойките на международния турнир по художествена гимнастика в София, съпътстващ Световната купа, която ще се проведе от 14 до 16 август в зала „Арена Армеец”.

Изживяването беше много хубаво. Много съм щастлива, че играя пред родна публика, както и за цялата подкрепа на отбора.Мисля, че можеше да се представя  и по-добре, но съм доволна от резултата, заяви за предаването "На финала" Боряна Калейн.

Младата ни гимнастичка събра общ сбор от четирите си изигравания 60.800 точки, като най – висока оценка получи за изпълнението си на обръч – 15.600 точки. Композицията с въже беше оценена с 15.000 тчки, тази с топка – 15.45 точки, а най-ниска беше нейната оценка на бухалки – 14.750 точки.

Първите две места заеха представителките на Русия. Шампионка стана Алина Ермолова – 63.650, а нейна подгласничка е Анна Соколова – 60.950 точки.

Четвърта завърши другата ни представителка Йоана Николаева със сбор 60.700 точки.

В надпреварата при девойките участие взеха 18 гимнастички.