от часа

Волейболистите ни на финал на Европейския фестивал в Тбилиси

Националите ни по волейбол ще играят за златните медали на Европейския фестивал в Грузия
Снимка: tbilisi2015.com

Националният ни отбор по волейбол до 19 години се класира на финала на Европейския фестивал в Тбилиси. Националите победиха на полуфинала в грузинската столица състава на Италия с 3:2 (25:23, 21:25, 25:22, 18:25, 15:4) гейма. В спора за златните медали българите ще се изправят срещу Полша. Двата тима се срещнаха и в груповата фаза на надпреварата, а тогава поляците спечелиха с 3:0 гейма. В другия полуфинал Полша надигра Чехия с 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) гейма. Така действащите европейски шампиони в тази възраст се класираха за финалния сблъсък без нито един загубен гейм.

Много престижна победа записахме, тя е резултат на големия труд, който положихме в последния месец и половина. Щастлив съм от израстването на момчетата, като те играха по най-добрия начин. Победихме отбор като Италия, който е европейски вицешампион, много сериозен отбор. Фаворит на финала определено е Полша, но ние няма какво да губим и ще бъдем в по-добрата позиция. Играхме вече веднъж срещу Полша, но един финал винаги е различен мач, заяви след мача селекционерът на България Драган Иванов.

Финалът на Европейския фестивал в Тбилиси е от 15 и 30 часа.