Григор Димитров продължава на Уимбълдън

Григор Димитров ще играе срещу Ришар Гаске в следващата фаза

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи Стийв Джонсън със 7:6(8), 6:2 и 7:6(2). Следващият съперник на Гришо ще бъде французина Ришар Гаске, който не срещна проблеми със сънародника си Кени дьо Шепе за победата с 6:0, 6:3 и 6:3.

До момента първата ни ракета и Гаске са се срещали четири пъти на ниво ATP, като и четирите пъти победител е бил французинът. Те не са играли на трева, а последният им мач датира от Мастърса в Рим през 2013 година.

В първите сет двамата печелеха подаванията си, след което в тайбрека играта продължи да бъде равностойна. След 8:8 Димитров взе следващите две точки и поведе в резултата след 51 минути игра.
Българинът изигра страхотна втора част, в която направи два пробива. Той записа аванс от 5:1, а в следващите два гейма двамата спечелиха подаванията си за 6:2.

В третия сет отново се игра без пробиви и се стигна до решителен тайбрек. В него номер 11 в света доминираше, поведе с 4:2 и затвори мача, след като взе следващите три точки.

Димитров, който е полуфиналист от миналата година, завърши двубоя със 17 аса и 47 печеливши удара, а Джонсън наниза 13 аса.