Сребро и бронз за България от 11-ия ден на Игрите в Баку

Снимка: БОК
Сребърен и бронзов медал спечелиха състезателите ни в 11-ия ден от началото на Европейските игри в Баку. До отличията стигнаха българите в турнира по самбо.

Калина Стефанова не успя да стигне до златото в категория 60 килограма. Надеждата ни за първа титла отстъпи пред Яна Костенко с 0:3 точки. 27-годишната рускиня спечели златото с явно превъзходство. Костенко и Стефанова имат по две титли от световни първенства.
Магдалена Върбанова стигна до бронзовото отличие в категория 52 килограма, след като се наложи над арменката Сосе Балсанян. В четвъртфиналите българката победи Естел Фрикин (Франция) с 3:1, но в полуфиналите отстъпи на рускинята Анна Харитовнова с 1:3 точки, която стана и шампионка в категорията.
Общият брой на спечелени отличия за България са 7 (4 в борбата, 2 в самбото и 1 в стрелбата).