от 21.00 часа

"Лас Палмас" се върна в Примера дивисион

"Лас Палмас" се завърна в испанския футболен елит след 13-годишно отсъствие. Възпитаниците на Пако Ерера спечелиха с 2:0 над гостуващия "Сарагоса" в реванша от финалния плейоф и наваксаха дефицита от 1:3 от първия мач, за да спечелят промоция с правилото за повече отбелязани голове на чужд терен.

Роке Меса откри резултата на "Естадио Де Гран Канария" в 33-ата минута със силен удар, който не даде шансове на вратаря Ясин Буну.

Домакините натиснаха след почивката, но гол на Серхио Араухо беше отменен заради засада, а удар на Давид Гарсиано срещна гредата.

Пет минути преди края аржентинецът Араухо вкара ценното попадение и така "Лас Палмас" се присъедини към шампиона в Сегунда дивисион "Бетис" и "Спортинг" (Хихон), които ще играят в елита през следващата кампания.