от 15.00 часа

България загуби от Канада с 1:3 гейма

Волейбол-мъже
Снимка: БГНЕС

България загуби с 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 21:25) от Канада в Ботевград в първия си мач от група "С" от втора дивизия на Световната лига по волейбол за мъже.

Възпитаниците на Пламен Константинов започнаха колебливо и впървите два гейма бяха надиграни категорично от северноамериканския си съперник.

Едва в третата част домакините показаха класа, като успяха да намалят изоставането си, след като взеха четири от последнитепет разигравания в оспорвания гейм.

Четвъртата част също беше оспорвана, но след 18:17 българитезагубиха четири поредни точки и до края Канада удържа преднината си.

Отличен мач за гостите направи Гавин Шмит с 26 точки, а Тунтие Ван Ланквелт добави 15.

За българите капитанът Владимир Николов завърши с 20 точки, а Теодор Тодоров се отличи с 11.

Втората среща между двата отбора е утре също в Ботевград.

България - Тодор Скримов 6, Владимир Николов 20, Теодор Тодоров 11, Николай Пенчев 8, Николай Николов 8, Любомир Агонцев, Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев 1, Тодор Алексиев 9, Георги Братоев 2)