Петър Петров в топ 10 за Гран при на Великобритания

Петър Петров в топ 10 за Гран При на Великобритания
Снимка: Личен архив

Петър Петров се нареди на 10-о място в клас МХ 2 в 7-ия кръг от световния шампионат по мотокрос за Голямата награда на Великобритания. Българинът, който преди броени дни подписа договор със заводския тим на „Кавазаки“, спечели 22 точки за генералното класиране, след като финишира на 11-о място в първия и на 9-о място във втория манш. Победител в кръга е представителят на Швейцария Валентин Гуио с „Ямаха“ с 47 точки.

Другият ни представител в този клас Майкъл Иванов с "Хускварна" спечели нови 5 точки за световното първенство. Пилотът от Троян завърши съответно на 18-о и на 19-о място в двете пробягвания на трасето и на 20-то място в подреждането за състезанието.

Начело в генералното класиране за първенството в този клас е Джефри Херлингс (Холандия) с КТМ и актив от 308 точки. Петров е 12-и със 123 точки, а Иванов заема 32-ра позиция с 6 точки.