"Литекс" и "Локомотив" (София) завършиха 0:0

Снимка: БГНЕС

"Литекс" и "Локомотив" (София) завършиха 0:0 в битката за Европа. Двата отбора не показаха стойностен футбол на стадиона в Ловеч.

В първата една четвърт от мача двата тима не създадоха нищо интересно, въпреки че ловчанлии имаха териториално предимство. Гостите обаче първи стигнаха до голова опасност. В 25-ата минута след центриране от корнер Марко Ранджелович стреля с глава от няколко метра, но Баривиейра успя да спаси.

След това "оранжевите" се настаниха още по-трайно в половината на "Локомотив", но трудно успяваха са застрашат вратата на столичани, които бяха добре организирани в защита. Логично първото полувреме завърши 0:0.

Едва в началото на второто полувреме домакините отправиха първия си обаче удар към вратата на "Локомотив". Шутът на Пауло Регула обаче се отби в крака на защитник. В следващите минути "железничарите" се активизираха и на няколко пъти създадоха няколко опасности в наказателното поле на "Литекс". В 58-ата минута Васил Божиков изби топката от голлинията след опасен пробив на Романов и удар на Том.

Две минути по-късо Милчо Ангелов стреля от въздуха, но неточно като пропиля най-добрата възможност за "Литекс" до този момент. В 80-ата минута и Йонсен пропусна добра възможност за гол. Нападателят на домакините стреля над гредата с глава след центриране на Асприля.

В последните минути ловчанлии заиграха по-агресивно, търсейки победата, а гостите вече разчитаха на контраатаки. В крайна сметка гол не бе отбелязан и двата отбора си поделиха по една точка.

На фона на цялата игра и като се има предвид, че 90 минути ние търсехме победата, ние трябва да съжаляваме. Гостите си играха както винаги. Затварят се, за да направят труден мач за нас. Почнахме добре, но после загубихме ориентация. През второто полувреме се опитахме да натиснем, но бяхме малко по-нервни, отколкото трябваше. Винаги последният пас не ни стигаше. Не успяхме да вкарваме гол и да победим, каза треньорът на "Литекс" Красимир Балъков.

Наставникът на "Локомотив" (София) Димитър Васев коментира: Съжалявам, че изпуснахме две точки, имахме перфектни възможности за това. През първото полувреме техният вратар спаси, а през второто в тази ситуация, която се откри пред Том, имаше задържане. Иначе щеше да отбележи. Не сме играли за равенство днес, нашият стил е такъв - да държим средата на терена, да спазваме разстоянието между линиите. Доволен съм как развихме атаките, но съжалявам, че не влязоха голове.