от 07.00 часа

Фетел триумфира в Малайзия

Себастиан Фетел изненада конкурентите си на пистата "Сепанг"

Пилотът на „Ферари” Себастиян Фетел спечели изненадващо състезанието за Голямата награда на Малайзия, след като изпревари смятаните за фаворити състезатели на „Мерцедес” Люис Хамилтън и Нико Розберг.

Успехът бе първи за „Ферари” от 2013 година насам и първа за четирикратният световен шампион във Формула 1 за италианския тим. Фетел проведе изключително грамотно съперничеството с Хамилтън и Розберг, а успехът е още по-забележителен, тъй като пистата "Сепанг" остана суха от самото начало до финала.

Хамилтън остана на 8 секунди зад Фетел, а Розберг се качи на подиума след пасив от 12 секунди. Съотборникът на Фетел Кими Райконен стигна до четвъртото място, въпреки че спука гума в самото начало на състезанието.

Двамата пилоти на „Уилямс” Валтери Ботас и Фелипе Маса финишираха съответно пети и шести. Страхотно се представиха младоците във Формула 1 Макс Верстапен и Карлос Сайнц, които донесоха седмо и осмо място за „Рено”. Топ 10 пък допълниха съотборниците в „Ред Бул” Данийл Квят и Даниел Рикиардо.

С второто си място Хамилтън запази лидерската позиция в генералното класиране с 43 точки. Фетел е втори само с 3 по-малко, а Розберг е трети с 33.

Третият етап от сезона във Формула 1 е на 12 април - Голямата награда на Китай.