от 09.00 часа

Бразилия победи с 3:1 Франция

Неймар вкара втория гол за Бразилия

Отборът на Бразилия победи Франция с 3:1 в контролна среща и записа първи успех над съперника като гост от 1992-ра година. Южноамериканците владееха повече топката в началото на мача, но домакините създаваха опасните положения. Така в 21-вата минута Рафаел Варан вкара за „петлите“, засичайки с глава центриране от ъглов удар.

Бразилия изравни пет минути преди почивката, когато Оскар успя да прокара топката между краката на стража Стив Манданда, след като беше изведен в чиста позиция в пеналта от Фирмино. В 53-тата минута Неймар даде аванс на "Селесао" с хубав удар по диагонала. Малко по-късно Бензема пропусна да изравни, след като стреля неточно от въздуха от изгодна позиция, а в 69-ата минута Луис Густаво реши всичко с трето попадение с глава след центриране от корнер на Оскар.

Бразилия записа седма поредна победа след отпадането си на домашния Мондиал 2014 след тежките загуби с 1:7 от Германия на полуфиналите и с 0:3 от Холандия в мача за третото място.

Опитвам се да давам увереност на играчите след Световното първенство и да намеря баланса в състава, коментира селекционерът на южноамериканците Карлос Дунга. Играхме добре, на висока скорост. Бяхме компактни. Допуснахме и някои грешки, но като цяло намерихме точния баланс и успяхме да победим, допълни той.

Старши треньорът на французите Дидие Дешан призна превъзходството на съперника. Можем да играем по-добре, но трябва да приемем, че съперникът разполага с отлични качества и ги показа в този мач. Имахме проблеми в атака, въпреки че се справихме добре при статичните положения. При 1:2 стана трудно, но реагирахме добре и създадохме 2-3 положения. За нещастие не успяхме да ги вкараме, а получихме трети гол, каза Дешан.