Иван Петров спечели състезание от италианския шампионат по мотокрос

Снимка: Marchetti racing team

Иван Петров (Marchetti racing team, КТМ, МХ125) спечели състезанието oт третия последен кръг на италианския шампионат по мотокрос Internazionali D'Italia Motocross и по този начин завърши на първо място в крайното класиране на надпреварата.

Българинът завърши на 8-о място в квалификацията, а в първия състезателен манш зае четвърта позиция. Петров отказа конкурентите още в началните метри на втория манш, като от началото до края поддържаше преднина от 10 секунди пред съперниците си.

Така Иван Петров събра 1240 точки в генералното класиране в шампионата, докато основният му конкурент Четнишки (Полша) остана с 840.

С този успех Петров стана първият българин в историята, който някога е печелил титла в италианския шампионат.