Иван Петров с второ място в италианския шампионат по мотокрос Internazionali D’Italia Motocross

Снимка: Marchetti racing team

Иван Петров (Marchetti racing team, КТМ, МХ125) завърши на второ място във втория кръг от италианския международен шампионат по мотокрос Internazionali D’Italia Motocross, който се проведе на трасето Кастелионе ди Лаго близо до Перуджа.

В първия манш българинът завърши с убедителна победа с над 40 секунди аванс пред втория. Във второто пробягване на трасето донесе технически проблем с газта, като Петров завърши на четвъртото място и втори в крайното класиране. Победител отново е Габриел Четнишки (Полша). В подреждането на шампионата полякът е първи с 880 точки, Иван Петров е втори с 850 точки, а трети е Лентини (Италия) с 520 точки.

В надпреварата участие взе още българин - Майкъл Иванов (MX Racing, Хускварна, МХ2). В първия манш на клас МХ2 Иванов завърши в зоната на точките (17-а позиция), което обаче му даде шанс да участва в групата Elite (комбинация от първите 20 в МХ2 и МХ1). Представителят на Троян завърши първата обиколка на 32-ра позиция, като във времето на манша стигна до 27-а позиция в общото подреждане (реално осми при пилотите от клас МХ2). Победител в групата е Макс Нагл (Германия), а италианецът Антонио Каироли – завърши четвърти, като при моторите от клас МХ2 първи финишира Тим Гайсер (Словения).

Финалният кръг на сериите Internazionali D’Italia Motocross ще се проведе на 15-и февруари на пистата в Отобиано, регион Павия.

В същото време Петър Петров (МХ2, Hitachi Construction Machinery Revo, KTM) стартира официално своя сезон 2015 с участие в Hawkstone International Motocross на пистата Hawkstone Park във Великобритания. Първия манш Петър завърши на 10-а позиция заради проблеми с газта, но във втория манш севлиевецът отбеляза четвърта позиция и се нареди пети в крайното класиране.