от 21.00 часа

"Атлетико" детронира "Реал" на "Сантяго Бернабеу"

Испанският шампион "Атлетико" (Мадрид) детронира носителя на трофея "Реал" (Мадрид) на осминафиналите на турнира за купата на Испания по футбол.

Срещата-реванш на "Сантяго Бернабеу" завърши 2:2, но "Атлетико" спечели първия мач с 2:0 и с общ резултат 4:2 се класира за четвъртфиналите.

Фернандо Торес се превърна в герой за "Атлетико". Той отбеляза и двете попадения в мача в началото на двете полувремена.

Още при първата атака за мача Антоан Гризман напредна отляво и подаде на Торес, който беше непокрит в наказателното поле и с прецизен удар в горния десен ъгъл откри резултата.

Серхио Рамос изравни за "Реал" в 20-ата минута.

В 40-ата секунда на второто полувреме Торес реализира втория си гол. Отново Гризман се възползва от грешка в отбраната на "Реал" и подаде на намиращия се на чиста позиция Торес, който стреля ниско по тревата край вратаря.

Носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо изравни за домакините в 54-тата минута с глава след подаване на Гарет Бейл.